Przenośniki to urządzenia, które służą do transportu i przemieszczania wszelkich produktów. Najczęściej spotyka się je w kopalniach, gospodarstwach rolnych, firmach logistycznych, magazynach, na budowach czy składowiskach odpadów. Są jednak wykorzystywane w wielu innych miejscach, a ich popularność rośnie. Spowodowane jest to przede wszystkim ich uniwersalnością – przenośnikami transportować można materiały sypkie, jak i stałe. 

Przenośniki taśmowe – gdzie są wykorzystywane?

Przenośniki taśmowe służą przenoszeniu produktów za pomocą – jak sama nazwa wskazuje – taśmy. Budowa większości tego typu przenośników jest do siebie zbliżona, wykonane są ze specjalnej taśmy, zamontowanej na wytrzymałej ramie i silnika, który napędza mechanizm. Taśma najczęściej wykonana jest z elastycznych tworzyw sztucznych, silikonu, gumy. Najczęściej taśma tworzy zamknięty obieg, Przenośniki taśmowe to przenośniki względnie uniwersalne, jednak problem sprawia przenoszenie nimi produktów sypkich.  Najczęściej wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, w kopalniach, fabrykach, magazynach logistycznych. W zasadzie przenośniki taśmowe z powodzeniem stosować można w większości zakładów w Polsce.

Przenośniki kubełkowe – czemu warto w nie inwestować?

Przenośniki kubełkowe to urządzenia, w których transport produktu odbywa się najczęściej w układzie wertykalnym z dołu do góry lub na odwrót i w sposób okrężny. Skonstruowane są przede wszystkim w taki sposób, by element główny – kubełek do transportu materiału – dzięki odpowiedniej ramie, głowicy i silnikowi transportował towary na wybrany poziom. Najczęściej produkuje się je ze stali kwasoodpornej i ocynkowanej. Są odporne na działania chemikaliów, dzięki czemu uniwersalność ich zastosowania wzrasta. Nowoczesne modele wyposażone są w otwierane dno, co również zdecydowanie ułatwia ich użytkowanie – materiały sypkie czy takie, których zrzucenie nie przyniesie straty, są zwyczajnie wysypywane w określonym miejscu. Bardzo często kubełki są modułowe, co znacznie ułatwia rozbudowywanie linii. Istotne przy wyborze kubełka są rozmiary samego pojemnika, w zależności od potrzeb danego zakładu.  Przenośniki kubełkowe z powodzeniem stosuje się w rolnictwie, budownictwie, przemyśle spożywczym, energetycznym.

przenośniki ślimakowe

Przenośnik ślimakowy – co to za urządzenie?

 Wykorzystuje się go do transportu zboża oraz innych materiałów sypkich na niewielkie odległości. Przydaje się podczas rozładunku przyczep rolniczych i zasypywaniu silosów zbożowych, a także do napełniania worków, przewietrzania lub wstępnego czyszczenia zboża. Przenośnik ślimakowy bardzo często jest elementem linii do produkcji pasz oraz linii do magazynowania. Jakie są pozostałe zalety?

  • wysoka wydajność
  • niska cena w porównaniu do innych sprzętów rolniczych
  • niewielkie zapotrzebowanie mocy
  • niski koszt eksploatacji
  • cicha praca
  • minimalne ryzyko awarii

Podajniki ślimakowe do zboża to narzędzia, które w prosty sposób wspomagają pracę w gospodarstwie, jednocześnie zwiększając efektywność.

Jaki typ pojemnika wybrać do swojej firmy?

Przede wszystkim zastanowić się należy, jaki rodzaj towarów transportować ma przenośnik? Zdecydowanie rodzaj przewożonego materiału ma kluczowe znaczenie przy wyborze. Dodatkowo sprawdzić warto parametry otoczenia i zdecydować, który podajnik lepiej sprawdzi się na danej powierzchni, by nie zaburzać przestrzeni i sposobu dotychczas wykonywanej pracy.