Złamania, zwichnięcia czy skręcenia – z tymi urazami spotykamy się notorycznie. Mały wypadek może doprowadzić do poważnych urazów. Warto więc zachować czujność nie tylko podczas uprawiania sportów, ale podczas podróży, czy wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jak wybrać dobrego specjalistę. Na co zwracać uwagę wybierając ortopedę?
Ortopeda Poznań – zakres usług
Jest wiele sytuacji, w których możemy doznać wypadku. Co zrobić w przypadku, gdy ktoś uszkodził sobie staw, więzadło lub nastąpiło złamanie kości? Specjalistom, który zajmuje się uszkodzeniami z zakresu dolnych i górnych kończyn jest ortopeda. To właśnie on wie, jakie leczenie wdrożyć w przypadku złamań, zwichnięć czy skręceń. Wybór odpowiedniego lekarza, to nie lada wyzwanie. Dobrze jest zapoznać się z opiniami pacjentów, którzy już kiedykolwiek korzystali z usług danego specjalisty.
Dobry ortopeda Poznań – jak go znaleźć?
Mimo iż lekarze robią wszystko, aby zapewnić swoim pacjentom odpowiednią opiekę to wiadomo, że opinie są podzielone na te gorsze i te lepsze. Na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego lekarza? Na pewno są to terminy wizyt. Urazy powinny być konsultowane na bieżąco, dlatego dobry rozwiązaniem będzie wybór specjalisty, który ma krótkie terminy wizyt. To, na co jeszcze pacjenci zwracają uwagę podczas wyboru specjalisty to:
- miejsce przyjęcia pacjenta,
- godziny przyjmowania,
- metody leczenia,
- kompleksowość usług medycznych.
A Ty na co zwracasz uwagę, wybierając odpowiedniego specjalistę? Czy liczysz się z opiniami innych pacjentów?
Czym jest ortopedia?
Ortopedia to jedna z podstawowych specjalizacji lekarskich. Skupia się na diagnostyce i leczeniu operacyjnym i zachowawczym schorzeń, wad wrodzonych i nabytych, zakażeń, zapaleń, nowotworów oraz uszkodzeń i zmian pourazowych narządu ruchu, czyli szkieletu bez kości czaszki, układu więzadłowo – stawowego oraz mięśni, nerwów i naczyń. Ortopeda to specjalista zajmujący się leczeniem właśnie takich schorzeń. Co ciekawe na początku lekarze zajmowali się tylko leczeniem skrzywień kręgosłupa.