Po kilku miesiącach od pochówku należy zająć się postawieniem pomnika. Na rynku działa wiele firm, które zajmują się produkcją i stawianiem pomników. Z roku na rok pojawia się ich coraz większy wybór. Wybierać możemy nie tylko pod względem kolorystycznym, jak i ze względu na rodzaj materiału. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jaki pomnik wybrać, aby służył przez długie lata.

Zakład kamieniarski Śrem– jakie rodzaje nagrobków wyróżniamy?

Wybór odpowiedniego nagrobka to nie lada wyzwanie. W naszym kraju najpopularniejsze są nagrobki w formie osadzonych pomników. Rzadziej wybierane są grobowce, zwane inaczej nagrobkami podpiwniczonymi, w których chowane są całe rodziny.

Nagrobki mogą różnić się kształtem oraz formą. Każda z firm, w swojej ofercie ma różnorodne wzory pomników. Można zamówić dodatkowo figury na pomnik, nawet w kształcie anioła. Dla wielu osób oddanie czci zmarłemu wyraża się również w postaci pomnika, jaki wybierzemy.

Nagrobki Poznań

Nagrobki Poznań– postaw na wytrzymałość

Nagrobki stawiane są na kilkadziesiąt lat. Ważne, aby wybrać firmę, która posiada materiały najwyższej jakości. Do najpopularniejszych materiałów, z których wykonujemy pomniki należą:

  • marmur – jest jednym z popularniejszych materiałów, z których wykonuje się pomniki. Niestety wadą marmuru jest to, że często ulegają korozji pod wpływem mrozu czy wody. Nagrobki te wytrzymują około 10 lat, po tym czasie należy wymienić pomnik;
  • granit – jest bardziej wytrzymały na czynniki zewnętrzne, niż jest to w przypadku marmuru. Ogromną zaletą tych nagrobków jest dostępność kolorystyczna. Warto jednak pamiętać, że na cmentarzach najczęściej spotkamy się z pomnikami w odcieniu bieli, czerni lub brązu.

Gdzie zamówić dobrej jakości nagrobki?

Istnieje wiele firm, które w sprzedaży posiadają nagrobki. Warto przejrzeć oferty i ocenić przedsiębiorstwa pod względem doświadczenia, zaopatrzenia czy estetyki wykonania nagrobków. Gwarancja wytrzymałości nagrobków oraz doskonałej jakości przekonuje wielu potencjalnych klientów do zakupu.