Zimą więcej korzystamy ze światła. Szybko robi się ciemno, więc w niektórych domach światło pali się od godziny 15:30 do nawet 24. Pomijając koszty, chcemy podkreślić, że sąsiedzi wszystko w ten sposób widzą. Gdy w domu świeci się światło, a na dworze ciemno, bardzo wyraźnie widać, co dzieje się w środku. Coraz więcej słyszymy o pedofilach, porywaczach czy nożownikach, którzy wcześniej wybierają sobie ofiary, śledzą je, podglądają… Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i rodziny montując żaluzje Nakło nad Notecią.

Dlaczego to taki ważny temat?

Choć wstęp do tego tekstu może brzmieć nieco zabawnie, jest to naprawdę poważna kwestia. Żyjemy w czasach, w których wyjątkowo trzeba dbać o prywatność i bezpieczeństwo. Nierzadko reżyserowie filmów wymyślają romantyczne historie, w których to zakochani sąsiedzi codziennie patrzą na siebie z okna. Takie coś może mieć miejsce w rzeczywistości, ale niekoniecznie o romantycznym charakterze. Niestety, na świecie było już wiele przypadków porwanych kobiet, które dużo wcześniej były wybrane przez swoich oprawców. Podglądali je z okien swoich mieszkań. Wiedzieli czy z kimś mieszkają, kiedy wychodzą, wracają a także… Jak wyglądają całe.  Wiele osób zapomina przy przebieraniu się, czy ubieraniu zasłonić okna. To miewa złe konsekwencje.

rolety żnin

Rolety   

Na rynku możemy spotkać naprawdę wiele systemów osłonowych. Do wyboru mamy między innymi rolety i żaluzje Nakło nad Notecią. Co jest lepsze? Rolety często mocno prześwitują. Niestety, zdarza się, że pod światło zobaczyć można czyjąś sylwetkę i to z każdym detalem. Jeżeli bardzo chcesz zwykłe rolety żnin, postaw na te w ciemnych kolorach. Prawdą jest, że stanowią najczęściej tańszą opcję niż żaluzje.

Żaluzje Nakło nad Notecią   

Żaluzje można podzielić na dwa główne rodzaje – poziome i pionowe, zwane też verticalami. Pierwsze są zdecydowanie bardziej uniwersalne – pasują do okien o różnych wymiarach, sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i w biurach. Ich przewagą jest możliwość mycia. Rolety oczywiście również da się czyścić, jednak jest to dużo trudniejsze niż w przypadku żaluzji. Żaluzje są również grubsze i mniej prześwitują. Drewniane nadają wnętrzom fajnego akcentu.