Rowery elektryczne stają się coraz popularniejsze na rynku. Wybieraj a je osoby, które na co dzień pokonują długie trasy lub często osoby starsze. W sklepach znajdziemy wiele rodzajów rowerów elektrycznych. Na które z nich warto zdecydować się? Jakie są ich rodzaje? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się.

Rowery elektryczne – pamiętaj o tym przed ich zakupem!

Przed zakupem roweru elektrycznego warto zastanowić się, w jakich miejscach będziemy jeździć rowerem. Inny rower wybierzemy do jazdy po mieście, a inny do długich rowerowych wycieczek po nierównych terenach. Ważne jest, aby dopasować odpowiednio rower do swoich potrzeb i stylu jazdy. W ofercie sklepów znajdziemy najczęściej rowery elektryczne trekkingowe, górskie oraz miejskie.

Rowery trekkingowe elektryczne

Rowery trekkingowe to idealny wybór dla osób, które lubią górskie, rowerowe wycieczki. Rowery te mają bardzo dobre oświetlenie. Rowery te wyposażone są w napęd o szerokim zakresie, a także błotniki. Nowoczesne rowery trekkingowe elektryczne pozwalają na jazdę w wygodnej pozycji. Doskonały napęd elektryczny sprawia, że jazda na rowerze jest przyjemna przy zachowaniu autentycznego charakteru jazdy.

Rowery trekkingowe

Miejski rower elektryczny

Na miejskie rowery elektryczne decyduje się coraz więcej osób. Rowerem tym pokonać można długie trasy, bez konieczności stania w korkach. Rowery miejskie wyposażone w nowoczesny napęd zapewniaj a wygodna jazdę. Jednoślady te świetnie sprawdzą się zarówno na krótkich, jak i długich trasach. Ważne jest również to, że trasy pokonujemy w pozycji wyprostowanej. Dzięki temu jazda jest przyjemna.

Rower Crossowy – idealny wybór dla miłośników sportu

Rower crossowy to sportowa alternatywa roweru, wykorzystywana do codziennego użytku. Pozycja podczas jazdy jest pochylona, a kierujący rowerem ma szeroki zakres przełożeń. Rowery te świetnie sprawdzą się zarówno do jazdy po mieście, jak i po terenach. Wybierają je osoby, dla których liczy się szybkość. Wąskie, 28-calowe koła pozwalają na płynna jazdę po utwardzonych i nieutwardzonych powierzchniach.