Pandemia COVID-19 negatywnie odbiła sie na twojej firmie? Nie jesteś w tym sam. Wielu przedsiębiorców musiało zrezygnować z wynajmowanych lokali, straciło pracowników, a także klientów. W tym artykule między innymi podpowiemy, jak można znaleźć nowych pracowników.

Praca Poznań – Nie poddawaj się mimo trudnej sytuacji

Obecna sytuacja sprawia, że każdy z nas zastanawia się, co będzie dalej. Ludzie żyją w większym stresie niż kiedykolwiek wcześniej – szczególnie ci, którzy prowadzą własne firmy. Jeśli i ty do nich należysz nie poddawaj się. Sytuacja bardzo szybko może się zmienić. Pandemia wybuchła w mgnieniu oka i podobnie szybko możemy o niej zapomnieć. Naukowcy mówią, że weszliśmy w „początek końca pandemii”. To naprawdę dobre wieści.  Praca Poznań to coś, o czym marzy aktualnie wiele osób. Dlatego jeśli ją masz, masz asa w rękawie, nawet, jeżeli biznes aktualnie kuleje. Jeśli straciłeś klientów, pomyśl nad lepszą reklamą. Jeżeli musiałeś zrezygnować z biura, może możesz przenieść część pracowników na pracę zdalną? Potrzebujesz pracowników, ale nie możesz nikogo znaleźć? Pomyśl o cudzoziemcach!

pracownicy z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy – Postaw na pracowitych ludzi

Choć mamy XXI wiek, to wiele osób wciąż kieruje się uprzedzeniami do cudzoziemców, szczególnie, gdy mówimy o Ukraińcach bądź Rosjanach. Czy słusznie? Zdecydowanie nie. Wielu pracodawców, którzy zdecydowali się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy ceni ich pracowitość oraz rzetelność. Oczywiście zdarzają się pojedyncze przypadki, gdzie pracownik nie wywiązuje się właściwie ze swojej pracy, ale bądźmy szczerzy – z polskimi pracownikami też tak bywa. Ludzie przyjeżdżają do polski z Ukrainy, aby polepszyć swoją sytuację, podobnie jak Polacy wyjeżdżają do Niemiec, Holandii bądź Anglii. Jeśli potrzebujesz pracowników, to nie kieruj się uprzedzeniami. Ukraińcy, to dobry wybór. Nie wiesz, jak zatrudnić cudzoziemca? Istnieją specjalne agencje pracy Poznań, które we wszystkim Ci pomogą. Nie rezygnuj z biznesu tylko z powodu pandemii. Pomyśl, ile zyskasz, gdy w trudnych warunkach nauczysz się dobrze prowadzić interes.