Sprawy spadkowe sprawiają wiele nerwów i trudności. Tym bardziej, jeśli reszta spadkobierców nie zgadza się ze sobą. Nie jest to coś, o czym każdy chce rozmawiać. Śmierć bliskiej nam osoby jest bardzo ciężka do przeżycia, a dodatkowe trudności związane z walką o spadek, dobijają nas. W tak trudnym okresie powinniśmy skorzystać z pomocy doświadczonych osób, które mogą walczyć o spadek w naszym imieniu. Czym jest spadek? Kto może pomóc nam odzyskać spadek? Czym jeszcze adwokat może się zajmować?

Co to spadek?

Spadek to ogół praw i obowiązków zmarłego, które z chwilą jego śmierci przechodzą na jego następców prawnych. Jest to nic innego jak przekazanie majątku osobom bliskim. Możemy zostać powołani do spadku na podstawie testamentu złożonego przez zmarłego lub na podstawie ustawy. Spadek otrzymać możemy w częściej, to znaczy jest on podzielony na kilka osób lub jest przeznaczony tylko dla nas.

Kto pomoże w odzyskaniu spadku?

Każdą sprawę spadkową Gdańsk zajmuje się adwokat lub prawnik. Jeśli udamy się do adwokata możemy prosić go głównie o odzyskanie prawa do spadku lub o całościowe prawo do spadku, ale także o doradztwo, prowadzenie sprawy i reprezentowanie naszej osoby podczas rozpraw. Mamy wiele możliwości, które ułatwią nam doprowadzenie sprawy do końca. Prawnik prawo spadkowe Gdańsk jest perfekcyjnie obeznany w zakresie prawa spadkowego, dzięki czemu szybko i skutecznie pomoże nam w naszej sprawie oraz zrobi wszystko, aby ją wygrać.   

adwokat prawo spadkowe Gdańsk

Inny zakres usług adwokatów

Oprócz prowadzenia spraw dotyczących spadku, u adwokata możemy załatwić także:

  • sprawy rozwodowe,
  • sprawy dotyczące alimentów,
  • sprawy o podział majątku,
  • sprawy gospodarcze,
  • sprawy o podział opieki rodzicielskiej,
  • odszkodowania.

Nie są to jednak jedyne sprawy, którymi zajmują się adwokaci. Są to te najpopularniejsze i najczęściej prowadzone. Jeśli mamy inną sprawę do załatwienia, a nie ma jej w zakresie usług, warto zapytać o pomoc osobiście.